Berrak Tüzünataç Kimdir?

1 yıl önce


© Berrak Tüzünataç Kimdir?

Berrak Tüzünataç hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol aldı gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi ve hayatı.

1984 yılının Kasım ayında doğmuştur, burcu Akrep, boyu 1.74 cm, kilosu 55, göz rengi ise yeşil’dir. Naz Tüzünataç isminde bir kız kardeşi vardır. Aslen Yalova’lıdır ve Yalova’da dünyaya gelmiştir.

Tüzünataçlar ailesi Yalova’nın en eski ve köklü ailelerinden birisidir. Berrak Tüzünataç’ın dedesinin babası Sefa Tüzünataç 1942 ve 1950 yılları arasında Yalova Belediye Başkanlığı yapmıştır. Yalova’da bulunan, 1982 yılında yapılan ve hala aktif olan Safa Yılmaz Tüzünataç Çocuk Kütüphanesi Sefa Tüzünataç tarafından yaptırılmıştır. Babası da dedesinin ismini taşıyan Sefa Tüzünataç’tır.

Prag’da bir film okulunda work shop’a katılmış, en fazla izlediği kanal Eurosport kanalı’dır, ayrıca sık sık resim yapmaktadır. Güzel sanatlar’da resim üzerine eğitim almak istemiş ancak annesinin isteği üzerine İşletme okumuştur.

Koç Özel Lisesi Mezunu olan Berrak Tüzünataç ardından İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni tamamlamıştır. Oyunculuğunu geliştirmek için bu alanda Yüksek Lisans eğitimi almayı düşünmektedir. Psikoloji alanında yapacağı Yüksek Lisans’ın oyunculuğa çok faydası olacağını düşünmektedir.

Ekranlara 1 TV ekranlarında haber sunarak merhaba diyen güzel isim daha sonra rol aldığı sinema filmleri ve diziler ile adından sıkça söz ettirmeyi başarmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra düzgün fiziği, uzun boyu, yeşil gözleri ve güzelliği ile de ekran severlerin büyük beğenisini kazanmaktadır.

Duyduğu bütün şarkıların sözlerini ezberleme özelliği bulunmaktadır. Bu konu ile ilgili çok lazımmış gibi böyle bir huyum var diye açıklama yapmıştır. Günümüzde sevgilisi hakkında bir bilgi bulunmamaktadır. Daha önce ünlü oyuncu Birkan Sokullu ile birliktelikleri uzun süre magazin gündeminde yer almıştır. ilk ünlü aşkının ise o dönemde 18 yaşında iken birlikte olduğu İlhan Mansız olduğu bazı kaynaklarda belirtilmektedir.

2019 yılında Fox Tv ekranlarında yayınlanan Kurşun isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alan güzel isim bu proje ile oyunculuk kariyerine devam ediyor.

Berrak Tüzünataç oynadığı diziler;

2005 – Ödünç Hayat (Feyzan)
2007 – Affedilmeyen (Duygu)
2008 – Elveda Rumeli (Vahide)
2009 – Bu Kalp Seni Unutur mu? (Yıldız Akay)
2010 – Ezel (Bade Uysal)
2013 – Muhteşem Yüzyıl (Mihrunisa Sultan)
2012 – Son (Alev)
2013 – Galip Derviş (Leyla)
2015 – Filinta “Bin Yılın Şafağında” (Farah)
2017 – Fi (Özge Egeli)
2018 – Dip (Ekin)
2019 – Kurşun

Rol aldığı sinema filmleri;

2005 – Beyza’nın Kadınları (Figen)
2005 – Organize İşler (Ebru)
2009 – Ejder Kapanı (Ezo)
2009 – Kıskanmak (Mükerrem)
2010 – Bir Avuç Deniz (Deniz Demirci)
2013 – Çanakkale Yolun Sonu (Behice)
2015 – Black Horse Memories
2016 – Nick Off Duty (Reyhan)