Berke Bük Kimdir?

1 yıl önce
© Berke Bük Kimdir?

Berke Bük son dönemde rol aldığı 4N1K ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu, sevgilisi var mı? gibi bir çok soru merak konusudur. Hakkında kısaca eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Berke Bük Yıldız Teknik Üniversitesi Metalurji ve Malzeme Mühendislik Bölümü mezunudur. Bir dönem lisanslı olarak basketbol oynayan Berke Bük 2018 yılında 4N1K dizisi oyuncu kadrosunda Tuna karakteri ile yer almaktadır. Daha önce Kurt Seyit ve Şura dizisi ile 4N1K isimli sinema filminde rol almıştır. Ayrıca Eti Tutku, Turkcell ve Profilo markalarının reklam yüzü olmuştur.

Üniversite eğitiminin ilk senesinde tiyatroya dahil olmuş ancak okulun bitmeyeceğini düşündüğü için tiyatroya ara vermek zorunda kalmıştır. Yine aynı dönemde bir ajansa kayıt yaptırmış ve bir kaç projede rol almıştır.

1995 yılında dünyaya gelen yakışıklı oyuncu Berke Bük’ün baba tarafından aslen nereli olduğu ve doğum yeri gibi bilgilerine ulaşılamamıştır. Boyu 1.89 cm, kilosu ise 76’dır.