Beren Saat Kimdir?

1 yıl önce


© Beren Saat Kimdir?

Beren Saat hakkında merak edilen, Kaç Yaşında? aslen nereli?, boyu, kilosu kaç? memleketi gibi soruların cevapları.

Babası kimdir? nereli? gibi soruların cevabı ise;

Babası geçmiş yıllarda Gençlerbirliği Spor Kulübü’nde profesyonel kalecilik yapmış olan Hüseyin Avni Saat‘tir. 1984 doğumlu Beren Saat Ankara’da doğmuş ve büyümüştür. Baba tarafından aslen Gümüşhane‘lidir.

Başkent Üniversitesi’nde İhtisas eğitimi süresinde Türkiye’nin Yıldızları adlı yarışmaya katılmıştır. Yarışma’da ikinci olan Beren Saat o dönemde Tomris Giritlioğlu tarafından keşfedilmiştir.

Beren Saat rol aldığı projeler;

Avrupa Yakası, Aşkımızda Ölüm Var, Aşka Sürgün, Hatırla Sevgili, Aşk-ı Memnu, Güz Sancısı, Gecenin Kanatları. Fatmagül’ün Suçu Ne?, Gergedan Mevsimi, Benim Dünyam, İntikam, 9on, Muhteşem Yüzyıl Kösem, Kürk Mantolu Madonna ve Arama gibi projelerde rol almıştır. Ayrıca, Oyuncak Hikayesi 3, Minyonlar, Cesur ve Orangutanları kurtar sloganı ile yayınlanan Kız çocuğu-yavru orangutan animasyonu’nu Türkiye’de seslendiren isim olmuştur.

Özellikle ekran severler tarafından Bihter karakteri ile tanınmıştır. Aşk-ı Memnu ve Fatmagül’ün Suçu Ne? dizilerindeki performansı ile iki kez Altın Kelebek Ödülü’nün sahibi olmuştur.

İlk sinema oyunculuk deneyimini ise 2009 yılında Güz Sancısı isimli film ile gerçekleştirmiştir.

Beren Saat Evlilik Hayatı;

2014 senesinden Türk Müzik tarihinin önemli isimlerinden Kenan Doğulu ile evlenmiştir. Günümüzde eşi ile birlikte yaşantısını, İstanbul Anadolu Yakasında bir sitede devam ettirmektedir. 2018 yılında gazetecilerin Anne Oluyormuşsunuz doğrumu? sorusuna, Haberleri kendiniz yazıp, bir de açıklama mı bekliyorsunuz? diye cevap vermiştir. Bu durumda hamile olmadığı ve bebek beklemediği haberlerin doğruyu yansıtmadığı görülmektedir.

Oyunculuk ve seslendirme çalışmalarının yanı sıra medya’da sıkça siyasi görüşü ile de gündeme gelmektedir. Zaman zaman siyasi görüşü ve HDP Partisi ile yaptığı açıklamalar nedeni ile bir çok kesim tarafından büyük tepkiler almaktadır. CHP Partisi’ne olan yakınlığı ile bilinmektedir, ancak baraj nedeni ile HDP’ye oy verilmesi gerektiği yönünde yaptığı açıklamalar ile gündeme gelmiştir. Hatta Kenan Doğulu ve ailesindende bu konu hakkında tepki aldığı belirtilmiştir.

53 kilo ve 1.66 cm boyunda olan güzel oyuncu Balık burcudur.

2018 yılında sosyal medya hesabı üzerinden Beren Saat’e bir hayranı Müslüman mısın? diye bir soru sormuştur. Bu soruya cevap olarak Beren Saat, Evet Müslüman doğdum, sekülerim ve bağımsız bir kadınım, sizinle tanıştığıma memnun oldum diye cevap vermiştir. 2019 yılı itibariyle resmi instagram hesabında 3,8 milyon takipçisi bulunmaktadır.