Bahar Öztan Kimdir?

1 yıl önce


© Bahar Öztan Kimdir?

Bahar Öztan hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Annesi ev hanımı Aysel Hanım, babası ise memur olarak görev yapmış olan Arif Cerrahoğlu’dur. 1 kız, ikide erkek kardeşi vardır. İlköğretim eğitimini İskenderun’da tamamlamış ardından İstanbul’a taşınarak Ortaokul ve Lise eğitimi bitirmiştir.

Yeşilçam Sinema Dünyasının yıldız isimlerinden Bahar Öztan kamera karşısına ilk olarak Elidor Şampuan reklamları ile çıkmıştır.

O dönemde halk ona Gamzeli Güzel ismini vermiştir.

Sinema dünyasına ise Şaşkın Milyoner filmi ile adım atan Bahar Öztan sahne teklifleride almaya başlamış ve 1987’de Bülent Ersoy ve Seda Sayan ile halk konserlerinde çalışmış, 1991 senesinde Bodrum’da Spring Otel’i işletmeye başlamıştır.

İlk evliliğini 1980 yılında gerçekleştirmiş iki sene sonra boşanmıştır. İkinci evliliğini ise 1993 yılında mimar Yavuz Çolak ile gerçekleştirmiş, bu evliliğide 2008 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 1996 doğumlu Yiğit isminde bir oğlu vardır.

Günümüzde aktif olarak oyunculuk kariyerini sürdüren Bahar Öztan’ın yumurtalık kanserine yakalandığı ameliyat olduğu ve 21 günde bir kemoterapi tedavisi gördüğü söylenmektedir.

Aslen Hatay İskenderun doğumludur.