Aytaç Şaşmaz Kimdir?

1 yıl önce


© Aytaç Şaşmaz Kimdir?

Aytaç Şaşmaz hakkında merak edilen soruların cevapları. Aslen nereli? kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim? kısaca oyunculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Başarılı oyuncu İsmail Ege Şaşmaz ile kardeştir, oyunculuk eğitimi almıştır. Boyu 1.80 cm, kilosu 77, burcu ise Aslan’dır.

Küçükken oyuncu olup olmamak konusunda ikilem yaşadığını aslında daha çok müziğe ilgisi olduğunu belirtmiştir. Ancak lise döneminde tiyatro ile tanışınca oyunculuğa daha fazla ilgi duymaya başlamıştır.

Reklam filmlerinde yer aldığı saymazsak ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği film Kötü Çocuk adlı film olmuştur. Kamera önünde Tolga Sarıtaş ile birlikte çalışmış ardından Söz isimli diziden oyunculuk teklifi almıştır. Dizide Uzman Çavuş Feyzullah karakterini canlandıran Aytaç Şaşmaz aslen Manisa’lıdır. Annesi İlknur Şaşmaz babası ise Yaşar Şaşmaz’dır.

Karşısındaki insanın kendisine saygısızlık yapmasına asla tahammülü yoktur. Kendisi nasıl saygı gösteriyorsa, karşısındaki insandan da aynı şekilde saygı beklediğini belirtmektedir. Tam bir Süperman hayranı olan ünlü oyuncu, Süperman’in asıl benimsediği tarafı ise insanlara yardımcı olması ve hayat kurtarmasıdır. Yakışıklı oyuncu da bu konularda oldukça duyarlıdır. Hayatında asla oynamam dediği bir rol olmadığını dile getirmiştir.

Aytaç Şaşmaz alnındaki yara izi nasıl oldu?

Kendisinde bu olayın anısının büyük olduğunu şu sözlerle severlerine açıklamıştır. 3 – 4 yaşlarında iken mahallede oynadığını o günde evlerinde gün yapıldığını, dışarıda arkadaşlarının bir inşaatta bulunan çengeli salıncak yaptıklarını ve sırası geldiğinde ona binerek sallanmaya başladığını. Ardından bir arkadaşının kendisini ittiğini ve dengesini kaybederek balkonun köşe tarafına çarptığını, her tarafının kan olduğunu belirtmiştir. Talihsiz olayın da kendisinde büyük bir anı olarak kaldığını dile getirmiştir.

Hayranları tarafından sosyal medya hesaplarını takip ediyor mu sorusuna ise. İnstagram’da hikayesine kimlerin baktığını, dm lerede sık sık göz attığını ve elinden geldiğince hayranlarına vakit ayırmaya çalıştığını aktarmıştır. Seni seven insanların sana kattığı güzel şeyler olduğunu düşündüğünü ve bunlardan da mutluluk duyduğunu belirtmiştir.

Çok iyi at binen usta oyuncunun bu meziyeti kendisine dedesinden kalmıştır. Müzik ile de ilgili olması sebebi ile iyi gitar çalmaktadır.

En sevdiği ülke Türkiye, seyahat etmek istediği yer Sicilya, hiç izlemekten sıkılmadığı ve defalarca izlediği filmler ise Vizontele, Organize İşler, ve tüm Superman filmleridir. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif olarak kullanan yakışıklı oyuncunun instagram hesabında ki takipçi sayısı 1,4milyon civarındadır.