Ayça Tilki Kimdir?

1 yıl önce


© Ayça Tilki Kimdir?

Ayça Tilki hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? hangi sinema filminde rol aldı? boyu, kilosu kaç? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Yetenek Sizsiniz yarışması ile tanınan ve ardından milyonların sevgilisi olmayı başaran sanatçı Aleyna Tilki‘nin kardeşi’dir.

Annesi Havva Öztel Tilki, babası ise Mehmet Tilki’dir. İki kardeştir. Babası Mehmet Bey Askeriye’de memur, annesi ise özel bir kız yurdu’nun işletmecilik görevini üstlenmektedir.

Özellikle son dönemlerde ablası Aleyna Tilki ile birlikte çektikleri videolarda şarkılar söylemekte ve müzik severlerinde geleceğin Aleyna Tilki’si olabilir yorumları yapılmaktadır.

Ayça Tilki aslen Konya Seydişehir’lidir. 2005 yılının Ağustos ayında İstanbul’da dünyaya gelmiş, burcu Aslan’dır. 2018 yılında annesi Havva Tilki ve babası Mehmet Tilki boşanmıştır.

2019 yılında oyunculuk dünyasına giriş yapan Ayça Tilki ünlü Youtuber isimler olan Berk Coşkun ve Ecrin Su Çoban‘ın başrolü paylaştığı Masal Şatosu: Sihirli Davet adlı sinema filminin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Bu film Ayça Tilki’nin ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirdiği proje olmuştur. Maalesef en çok merak edilen boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

2019 yılının Ağustos ayında ablası Aleyna Tilki kardeşi için Çırağan Sarayı’nda oda kapattı. Tüm magazin dünyasında konuşulan doğum günü partisinde ünlü ismin kardeşi için düzenlediği doğum günü partisinde 20 Bin TL harcadığı belirtilmiş, kardeşi için hiç bir masraftan kaçınmamıştır.