Atakan Yılmaz Kimdir?

1 yıl önce
© Atakan Yılmaz Kimdir?

Atakan Yılmaz 2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanacak olan Tek Yürek isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer almaktadır. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? nereli, boyu, kilosu, sevgilisi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1995 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. Maalesef doğum tarihi gün ve ay olarak bilinemediği için burç bilgisine ulaşılamamıştır. Boyu 1.82 cm, kilosu ise 78’dir.

İzmir Atatürk Lisesi’ni bitirmiş ardından, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümü’nden mezun olmuştur. Çok iyi derecede İngilizce bilen yakışıklı oyuncu, 2018 yılında ilk sinema deneyimini İyi Oyun isimli film ile gerçekleştirmiştir. Film de başrolleri Afra Saraçoğlu ve Mert Yazıcıoğlu üstlenmiştir.

En son 2019 senesinde TRT 1 ‘de yayınlanması planlanan Tek Yürek adlı dizinin oyuncuları arasına dahil olduğu açıklanmıştır. Dizide Oğuzhan karakterini canlandıracaktır. Daha önce Kör Nokta, Sarı Işık, Parmak Ucu ve Çare gibi kısa filmler ile oyunculuk deneyimleri yaşamıştır.

Ayrıca bugüne kadar Sığınamayanlar, Ayı, Mutlu Son, Ay Işığında Şamata, Dalga, Martı, Kel Şarkıcı, Bölge Hastanesi, Günlük Müstehcen Sırlar, İki Efendinin Uşağı, Karamazov Kardeşler ve Angina Pektoris isimli tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Angina Pektoris tiyatro oyununda, Direklerarası Tiyatro Ödülleri 2018 “Umut Veren Genç Erkek Oyuncu”. Yine aynı oyunda Ekin Yazın Dostları Tiyatro Ödülleri 2018 “Genç Yetenek” ödüllerinin sahibi olmuştur.