Aslıhan Kapanşahin Kimdir?

1 yıl önce
© Aslıhan Kapanşahin Kimdir?

Aslıhan Kapanşahin hakkında merak edilen boyu, kilosu kaç? oyunculuk kariyeri, eğitimi, oynadığı sinema ve diziler gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2000 yılının Kasım ayında Karabük’te dünyaya gelmiştir. Ailesi’nin Tekirdağ Çerkezköy’de yaşantısını sürdürdüğü Aslıhan Kapanşahin baba tarafından aslen Karabük’lüdür. Boyu 1.55 cm, kilosu 47, burcu ise akrep’tir. Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümü’nden mezun olmuştur. Sıkı bir Galatasaray taraftarıdır, ayrıca fotoğraf çekmeyi ve bisiklet kullanmayı çok sevmektedir.

Oyunculuk dünyasına giriş yapmamış olsa idi psikolog olabileceğini belirtmiştir. Oyuncu olmaya ise özellikle 2009 yılında rol aldığı Güneşi Gördüm isimli sinema filminin setinde karar vermiştir. O ortamda set ortamı ve sonrasında kendisini beyaz perdede görmenin oyuncu olmasında büyük bir etken olduğunu dile getirmiştir.

Küçük yaşlarda başladığı oyunculuk serüveninde bugüne kadar bir çok dizide rol almıştır. Babası Şevket Kapanşahin’de bir dönem oyunculuk yapmış Samanyolu Tv’de Kalp Gözü dizisinde rol almıştır. Bu dönemde yönetmenin çocuk oyuncu ihtiyacı nedeni ile babasının önerdiği Aslıhan Kapanşahin oyunculuk’a bu şekilde adım atmıştır.

En son Show Tv ekranlarında yayınlanan Kuzey Yıldızı İlk Aşk isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuş ve dizide Mine Mollaoğlu karakterini canlandırmıştır. Dizide Aslıhan Güner, Uğur Demirpehlivan, Berfin Nilsu Aktaş gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

En beğendiği ve çalışmak istediği bazı oyuncular ise Gonca Vuslateri, Ayşen Gruda ve Melek Baykal gibi isimlerdir. Ayrıca genç oyunculardan Miray Daner‘i izlemekten büyük keyif almaktadır.

Aslıhan Kapanşahin oynadığı diziler;

2009 – Beni Unutma
2011 – Arka Sokaklar
2011 – Ölümsüz Kahramanlar
2014 – Not Defteri
2015 – Paramparça (Şeyma)
2015 – Sessiz Fırtına
2018 – Ufak Tefek Cinayetler (Nilay)
2016 – Yeter
2018 – Uygun Adım Aşk
2019 – Kuzey Yıldızı İlk Aşk (Mine Mollaoğlu)

Oynadığı sinema filmleri;

2008 – Gökten Üç Elma Düştü
2009 – Güneşi Gördüm
2013 – Aşk Ağlatır
2014 – Karışık Kaset

Unit Talent Oyunculuk Ajans’ına bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdüren güzel oyuncu sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabındaki takipçi sayısı 517bin civarındadır.