Askerde Verilen Malzemeler 2020 – Askerde Verilenlerin Tam Listesi

1 yıl önce
© Askerde Verilen Malzemeler 2020 – Askerde Verilenlerin Tam Listesi

Askerde Verilen Malzemeler 2020

Askerde verilen malzemeler. Milli Savunma Bakanlığı tarafından son celp dönemi için askerlik yerleri açıklandı. Askeriye de özellikle zaman içerisinde çeşitli değişimler yapıldı. Ancak yine de askerin her türlü istihkakı devlet tarafından eksiksiz bir şekilde düzenlenir.

Bu celp döneminde askere gidecek olan gençlerimizin askerliklerini nerede yapacağı da kesinleşmiş oldu. On binlerce gencimizi asker olmanın, şerefli askerlik üniformasını giymenin, vatana hizmet etmenin heyecanı ve telaşı sarsmış durumda. Asker olmanın telaşı ve heyecanı yaşayan gençlerimizin cevabını öğrenmek istediği pek çok sorular var elbette. Akıllara gelen bu sorulardan biri askerde dağıtılan malzemeler neler olduğu.

Gençlerimiz askere giderken yanımda neler götürmeliyim, neler götürmemeliyim, orada hangi malzemeleri veriyorlar gibi soruların cevaplarını eskiden askere giden yakınlarına sorarak veya internet araştırması yaparak öğrenmeye çalışıyor. Bu sorulara askerde hangi malzemeler veriliyor sorusuna cevap vererek başlayalım. Ayrıca yazımızın devamında askere giderken devletten yol parası almak ve askere giderken götürülmesi gerekenler ile ilgili olarak daha önce yayımlamış olduğumuz yazılarımızın bağlantılarına da ulaşabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

ASKERDE UZMAN ÇAVUŞ OLARAK KALMAK

UZMAN ÇAVUŞ OLMA ŞARTLARI

Askerde Verilen Malzemeler Listesi

Yedek subay, kısa dönem veya uzun dönem fark etmeksizin askerde verilen malzemeler herkes için aynıdır. Askerde verilen malzemeler birlikten birliğe, hangi mevsimde askere gittiğinize göre ufak tefek değişiklikler gösterebilir. Askeri malzemeler başta olmak üzere askerde verilen malzemeler listesi tüm askeri birliklerde aynıdır. Ancak şahsi temizlik ürünleri gibi bazı basit malzemeler bazı birliklerde farklılık gösterebilir.

İşte Askere Verilen Malzemeler Tam listesi;

1 adet kamuflaj elbise – Apoletsiz 1 adet kamuflaj gömlek – Apoletsiz 1 adet kamuflaj parka Birer adet yazlık ve kışlık şapka 1 adet eşofman takımı 1 adet pijama takımı 1 adet kışlık veya yazlık bot 1 adet hurç (askeri bavul) 1 adet spor ayakkabı 1 adet terlik 1 çift spor çorabı 2 çift yazlık veya kışlık çorap 2 adet haki fanila 1 adet haki atlet 2 adet don 1 adet yün içlik 1 adet banyo havlusu 1 adet yüz havlusu 1 adet ayak havlusu 1 adet banyo şortu 1 adet spor çantası 1 adet spor şortu 1 adet palaska 2 adet künye levhası 1 adet künye zinciri 1 adet haki örme eldiven 1 adet nefte 1 adet nefte Kulak tıkacı Diş macunu 1 adet diş fırçası Traş köpüğü Traş bıçağı Şampuan

Askerde pek çok malzeme verilse de yanınızda götürmeniz gereken malzemeler de var. Ayrıca askere giderken devlet yol paranızı da karşılıyor. Askere giderken yanınızda neler götürmeniz gerekir ve askerlik yol parası alma ile ilgili detaylı bilgi sahibi olmak ve askerliğin ilk günlerinde sıkıntılarla karşılaşmamak için aşağıda bağlantısı bulunan yazılarımızı mutlaka okuyun.

İLGİLİ KONULAR:

ASKERLİK YOL PARASI

ASKERE GİDERKEN ALINACAKLAR

Bilinmesi Gerekenler

Yukarıda listede gördüğünüz gibi askere gidenlere askeri malzemeler ve temel yaşam ve bakım malzemeleri devlet tarafından dağıtılıyor. Çorap ve iç çamaşırı gibi ürünler veriliyor olsa da yanınızda bunlardan getirmek son derece faydalı olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken şey bu ürünlerin rengi. Askerlikte kullanacağınız giyecekler başta olmak üzere genel olarak siyah ve haki renktedir. Yani çorap, iç çamaşırı fanila ve benzeri ürünlerden yanınızda fazladan getirmeyi düşünüyorsanız renginin siyah veya haki olmasına, üzerinde yazı, baskı, desen gibi şeylerin olmamasına dikkat edin.

Yukarıdaki listede yer alan ürünlerin neredeyse tamamı, kamuflaj kıyafetler hariç olmak üzere birliğinizdeki kantinlerde satılıyor. Ancak unutmayın ki birliğinizde sizin gibi yüzlerce yeni asker olacak. İlk günlerdeki koşuşturma ve yoğunlukta kantinde alışveriş yapma imkanı bulamayabilirsiniz. Alışveriş imkanı bulsanız bile çok sayıda kişi almak isteyeceği için size kalmayabileceğini aklınızdan çıkarmayın.

Sorularınızı Bize Yazın

Askerde verilen malzemeler neler olduğu hakkında tüm detayları paylaşmış bulunuyoruz. Askerde verilenler veya askerlik konusu ile ilgili olarak aklınıza takılan tüm hususları, cevabını merak ettiğiniz tüm sorularınızı yorumlar kısmına yazarak bize iletebilirsiniz. Tecrübeli editör ekibimiz siz okurlarımızdan gelen tüm soruları en güncel bilgileri kullanarak, en doğru şekilde ve mümkün olan en kısa süre içerisinde cevaplandıracaklardır.