Arda Öziri Kimdir?

1 yıl önce


© Arda Öziri Kimdir?

14 Eylül 1978 yılında İzmir’de dünyaya gelen Arda Öziri geçmişten günümüze bir çok sinema ve dizide rol almıştır. En son Diriliş Ertuğrul dizisinde Göktuğ karakterini canlandırmıştır. Başak burcudur.

9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk bölümünden mezun olan Arda Öziri oyunculuk öncesi bir dönem Anemi isimli müzik grubunda vokalist olarak sahne almıştır.

Ruhsar, Dadı, Yedi Numara, Asmalı Konak, Kınalı Kar, Estağfurullah Yokuşu, Kampüsistan, Ah Be İstanbul, Büyük Buluşma, Büyük Umutlar, Dolunay, Kandil, Yolculuk, 29-30, Acemi Cadı, Arka Sokaklar, Cemile, İki Yabancı, Akasya Durağı, Farklı Desenler, Son İstasyon, Farklı Boyutlar, İnsan Aldandı, Aşkın Bedeli, Acı Aşk ve Diriliş Ertuğrul gibi projelerde rol almıştır.

Özellikle motosiklet tutkusu ilede bilinen başarılı oyuncu, 27 Mayıs 2018 tarihinde sabaha karşı Tem Otoyolu Kavacık istikametinde motosikleti ile giderken Ümraniye mevkisinde kaza yapmış ağır yaralanmıştır. Ardından ambulans ile Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılan Arda Öziri maalesef henüz 40 yaşında hayata gözlerini yummuştur.