Aras Bulut İynemli Kimdir?

1 yıl önce


© Aras Bulut İynemli Kimdir?

Aras Bulut İynemli kimdir? kaç yaşında? nereli? boyu ve kilosu gibi bir çok soru merak konusudur. Son yıllarda Türk ekranlarının değişilmez yüzlerinden olan yakışıklı oyuncunun kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Aras Bulut İynemli doğum yeri, doğum tarihi, eğitim hayatı, boyu, kilosu;

25 Ağustos 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiş, Başak burcu’dur. Beşiktaş Anadolu Lisesi mezunu Aras Bulut İstanbul Teknik Üniversitesi’nde uçak mühendisliği bölümünde eğitimini sürdürmektedir. Boyu 1,80 cm, kilosu ise 70’tir. Baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Bir ablası ve bir abisi vardır. Ablası ses sanatçısı abisi ise tiyatrocudur. Hem Dayı, hemde amca olduğunu açıklamıştır. Set dışında boks ve fitness yapmakta ayrıca sık sık ata binmektedir. Sevgilisi ise kendisi gibi oyuncu olan Bige Önal‘dır.

Çocukluk yıllarından beri Uçak Mühendisi olmak istediğini ve bu bölümüde kazandığını belirten Aras Bulut İynemli aynı zamanda oyunculuğuda çok sevdiğini ve ikisini bir arada yürütmekten mutluluk duyduğunu belirtmiştir.

Bir dönem Patos reklamında rol alan oyuncu Zeynep Günay Tan tarafından fark edilmiş ve Öyle Bir Geçer Zaman Ki adlı dizinin deneme çekimlerine davet edilmiştir.

Aras Bulut İynemli rol aldığı dizi ve sinema filmleri;

Deneme çekimlerinde gösterdiği başarı ile bu dizide Mete karakterini canlandırmıştır. Maral En Güzel Hikayem adlı dizide Hazal Kaya ile birlikte başrol oynamıştır.

2009 yılında Arka Sokaklar dizisinde Şeref, 2010 – 2013 yılında Öyle Bir Geçer Zaman ki dizisinde Mete Akarsu, 2013 yılında Mahmut ile Meryem filminde Mahmut, 2013 – 2014 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Şehzade Bayezid, 2013 yılında Tamam mıyız? filminde İhsan, 2015 yılında Maral dizisinde bir garson ve Show Tv’de yayınlanan İçerde dizisinde Mete karakterini canlandırmıştır. Pek Yakında, Martıların Efendisi, İçerde ve Çukur gibi projeler ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür.

Günümüzde ise yine Show Tv ekranlarında yayınlanmakta olan Çukur dizisinde Yamaç Koçovalı karakteri ile oyunculuk kariyerini devam ettirmektedir.

Bir dönem ünlü Türk Giyim markası Defacto’nun reklam yüzü olmuştur. Hangi takımlı sorusunun cevabını ise, Sıkı bir Beşiktaş taraftarı olarak verebiliriz. Setten arta kalan zamanlarında spor yapmaktadır. Genellikle Fitness, boks ve at biniciliği sporları ile ilgilenmektedir. Ayrıca rol aldığı sinema ve diziler için dövüş sahneleri koreografileri öğrenmektedir.