Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama

1 yıl önce


© Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama
Alt Üst Soy Bilgisi Sorgulama Hizmeti

Alt üst soy bilgisi sorgulama E devlet kapısı üzerinden sunulan en yeni hizmet. Alt üst soy bilgisi sorgulama hizmetinin hayata geçirildiğinin açıklanmasının ardından milyonlarca vatandaş bu hizmetten yararlanmak, kendi geçmişi hakkında bilgi sahibi olabilmek için E Devlet kapısına adeta hücum etti. Soy bilgisi sorgulama hizmetinin hayata geçirildiği daha ilk gün oluşan aşırı yoğunluk sebebiyle sistem çöktü ve çalışamaz hale geldi.

E devlet soy ağacı sorgulama hizmeti tüm vatandaşların gerçekten büyük ilgisini çekti. Bu hizmet geçmişini, akrabalarını, soy ağacını merak eden tüm herkesi son derece memnun etti. E Devlet sisteminin aktif olarak kullanalar aşırı yoğunluk yaşanmış olsa da e devlet soy ağacı sorgulama işlemini yaptılar. Daha önce e devlet sistemini daha önce kullanmamışlar veya alt üst soy sorgulaması nasıl yapılır bilmeyenler için e Devlet Soy Ağacı sorgulama nasıl yapılır adım adım tarif etmeye başlayalım.

E Devlet Alt Üst Soy Sorgulama

E DEVLET SOY AĞACI SORGULAMA YAPMAK İÇİN BURAYA TIKLAYIN.

Alt üst soy bilgisi sorgulama yapabilmek için e devlet şifrenizin olması gerekiyor. Eğer ki e Devlet şifreniz yoksa ilk olarak e devlet şifresi almalısınız. E devlet şifrenizi herhangi PTT şubesinden 2 TL bedel karşılığında alabilirsiniz. Daha önce e Devlet şifresi almış fakat şifrenizi unuttuysanız gene PTT’den şifre almanız gerekiyor. İkinci veya daha fazla sayıda e devlet şifresi alıyorsanız 4 TL ödemeniz gerekiyor.

Yukarıda verdiğimiz bağlantıya tıklamanızın ardından ekranınıza aşağıda fotoğrafını gördünüz sayfa açılacak. İlk olarak ekranınıza kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. Bu sayfada Kimliğimi Şimdi Doğrula sekmesine tıklayın. Kimliğimi şimdi doğrula sekmesine tıkladıktan sonra ekranınıza aşağıda fotoğrafını gördüğünüz sayfa açılacak. Bu sayfada sırasıyla TC Kimlik Numaranızı ve E Devlet şifrenizi ilgili kutulara eksiksiz olarak girin ve ardından Sisteme Giriş Yap sekmesine tıklayın.
  Ziraat Bankası Rapor Parası Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Soy ağacı sorgulama hizmeti vatandaşların gerçekten çok büyük ilgisini çekti. Hizmetin hayata geçirildiği ilk gün yoğun ilgi ve aşırı girişten adeta sistem çökmüş durumda. yaşanan bu yoğunluğun ardından NVİ (nüfus ve vatandaşlık İdaresi) alt üst soy sorgulama hizmetini geçici olarak durdurdu. İlerleyen günlerde yoğunluğun azalmasını takiben soy ağacı sorgulama hizmetinin yeniden sağlıklı bir şekilde verilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

BİMER’e Şikayet Başvurusu Nasıl Yapılır?

BİMER Başvuru Sorgulama

Alt Üst Soy Bilgisi Ne Zaman Açılacak

Alt üst soy sorgulama işlemi vatandaşlar tarafından öyle büyük bir yoğun ilgi gördü ki e devlet kapısı yoğunluğu kaldıramayarak çöktü. Soy ağacı sorgulaması yapmak isteyen yüz binlerce vatandaş hizmetin geçici olarak durdurulduğu uyarısı ile karşılaştı. Hizmetin devre dışı kalmasının ardından vatandaşlar merakla ast üst soy bilgisi ne zaman açılacak diye beklemeye başladı. Yaşanan bu durumun ardından Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı konu hakkında kamuoyuna bir açıklama yaptı. Sistemin giriş kapasitesinin artırılmasına yönelik çalışmaların yapıldığı belirtilen açıklamada, soy ağacı sorgulama sisteminin 1 haftalık süre içerisinde yeniden hizmete gireceği ifade edildi. Bu açıklama 12 Şubat tarihinde yapıldığı göz önünde bulundurulursa e devlet alt üst soy sorgulama hizmetinin 19 Şubat tarihinde yeniden açılacak ifadesini kullanabiliriz.