Alina Boz Kimdir?

1 yıl önce


© Alina Boz Kimdir?

Alina Boz güzelliğiyle büyülemeye devam ediyor. Hem güzelliği, hem oyunculuğu hem de karakteri ile ekarn severler tarafından büyük beğeni ile takip edilmektedir. Haliyle hayranları tarafından da bir çok soru merak konusu olmaktadır. Aslen nereli? boyu, kilosu, ailesi ve özgeçmişi.

Alina Boz Doğum yeri, aslen nereli? doğum tarihi ve burcu;

1998 yılının Haziran ayında dünyaya gelen Alina Boz’un burcu İkizler‘dir. Rusya‘da Moskova’ya yakın bir kasabada doğmuştur. Çok güzel bir çocukluk geçiren Boz, küçükken orada ağaçlara tırmanıp, ormanlarda gezdiğini, şehirde değil köyde çocukluğunu yaşadığını belirtmiştir. Baba tarafından aslen Balkan Türkü olan güzel oyuncu’nun annesi ise Rus asıllıdır. Dedesi ile Rusya’da iken sık sık tiyatrolara gider, oyunculuk aşkı kendisine o dönemlerde enjekte olmuştur.

Türkiye macerası;

Ailesi ile birlikte henüz 7 yaşında iken Türkiye’ye taşınmıştır. Geldiğinde hiç Türkçe bilmeyen Alina Boz, kısa sürede yaşının da küçük olması sebebi ile zorluk çekmeden Türkçe öğrenmeyi başarmıştır.

İstanbul’da Barış Manço Kültür Merkezi’nde Tiyatro eğitimi almış ve bir ajansa kayıt yaptırmıştır. Ardından Ata Demirer ile birlikte bir reklam filminde yer almıştır. Dergi ve reklam çekimleri devam ederken ise ilk oyunculuk deneyimini o dönemde Cesur Hemşire adlı dizi ile gerçekleştirmiştir.

Alina Boz eğitim hayatı;

İlköğretim eğitimine İstanbul’da başlamıştır. Özel Gökjet Havacılık Lisesi Kabin Hizmetleri Bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Kadir Has Üniversitesi Tiyatro bölümünü kazanmıştır. Bir dönem pilot olmak istediğini ancak sözel ağırlıklı olduğu için psikoloji okumak istediğini aktaran güzel isim, oyunculuk kariyerinin iyi gitmemesi durumunda Psikolog olabileceğini de sözlerine eklemiştir.

Oynadığı diziler ve sinema filmleri;

Cesur Hemşire, Paramparça, Kaçma Birader, Vatanım Sensin, Sevda’nın Bahçesi ve Elimi Bırakma isimli dizilerdir. Ayrıca Kaçma Birader ve 2017 yılında Bölük adlı sinema filminde rol almıştır.

Özellikle ekran severler tarafından Paramparça dizisinde canlandırdığı Hazal karakteri ile tanınmıştır.

En sevdiği kitaplar, George Orwell’ın 1984 ve Hayvan Çiftliği kitaplarıdır. Ayrıca ilginç bir takıntısıda güzel yazıya karşıdır. Okulda öğretmenler bir şey yazdırdığında farklı kalemler kullanarak, alt başlıkları yeşil, yan başlıkları mavi gibi. küçücük yazarak yanlarına kare notlar aldığını bir röportajında dile getirmiştir.