Ali Haydar Bozkurt Kimdir?

1 yıl önce
© Ali Haydar Bozkurt Kimdir?

Ali Haydar Bozkurt oyuncu Melike Güner ile evlidir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? ne iş yapıyor? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca iş hayatı ve biyografi bilgileri.

1967 yılında aslen Adana’da dünyaya gelen 29 sene doğup büyüdüğü memleketi Adana’da yaşantısını sürdürmüştür. Bu dönem içinde profesyonel olarak tiyatro çalışmalarının yanı sıra uzun seneler lisanslı basketbol oynamıştır. Müzik ve fotoğrafçılıkta zamanını ayırdığı diğer hobileri olmuştur.

Memleketi Adana’da sosyal, sanatsal ve spor ağırlıklı bir eğitim hayatı geçirmiş, Ayas Koleji’nin ilk erkek mezunlarından birisidir. Sınıfında sadece 2 erkek olduğunu belirtmiştir. Ardından Çukurova Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü’nden mezun olmuştur.

1996 senesinde 29 yaşına geldiğinde profesyonel çalışma hayatına atılmak için İstanbul’a yerleşmiştir. Bu dönemde farklı şirketler bünyesinde farklı görevlerde çalışmıştır. Günümüzde ise Toyota Türkiye CEO ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini sürdürmektedir. Ayrıca ALJ Holding CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarakta iş hayatını devam ettirmektedir.

Ali Haydar Bozkurt 21 Haziran 2013 tarihinde televizyon ekranlarının sevilen oyuncularından Melike Güner ile evlenmiştir. Bu evliliğinden Ali Sidar Bozkurt isminde bir oğlu vardır. Son olarak sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunu da ekleyebiliriz.
[1]