Akın Akınözü Kimdir?

1 yıl önce


© Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü son dönemlerde rol aldığı diziler ve projeler ile adından söz ettirmeyi başarmıştır. Yakışıklı oyuncu hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? sevgilisi kim? boyu, kilosu kaç? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1990 doğumlu Akın Akınözü aslen Ankara’da dünyaya gelmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. Burcu Oğlak, boyu 1.80 cm, kilosu ise 75’tir. 17 yaşında iken dünyanın diğer ucuna gitmiş ve 6 sene Amerika’da yaşamıştır. Tek çocuk olarak annesinin yanında yetişmiştir. Annesi ekran severlerin yakından tanıdığı usta oyuncu Özlem Akınözü‘dür.

TED Ankara Koleji Matematik Fen Bölümü mezunudur. Amerika’da Üniversite eğitimini Matematik bölümünde tamamlamıştır. Dünyanın en üniversitelerinden olan UC-Berkeley mezunudur. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında oyunculuk eğitimi almıştır. Ayrıca CRAFT Oyunculuk Atölyesi’nde de oyunculuk eğitimi alan Akınözü günümüzde Gökçe Altan Ajans’a bağlı olarak oyunculuk çalışmalarını sürdürmektedir.

2014 yılında Azrail adlı kısa filmde oynamıştır. İsmini ise Türkiye’de ekran severler ilk olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisinde canlandırdığı İvan Ali karakteri ile duymuştur.

Akın Akınözü oynadığı diziler;

Muhteşem Yüzyıl Kösem (İvan/Ali)
Arkadaşlar İyidir (Yunus Çağlayan)
Payitaht Abdülhamid (Ömer) 1. 2. ve 3. sezon.
Aslan Ailem (Murat)
Hercai (Miran Aslanbey)

Günümüzde ise ATV ekranlarında yayınlanmakta olan Hercai adlı dizinin oyuncu kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Miran Aslanbey karakterini canlandırmaktadır. Dizi için yapmış olduğu tarz değişikliği, saç stili ve bıyıklı hali de hayranları tarafından yine çok olumlu karşılanmıştır.

Kıskançmısınız sorusuna, kıskançlığın ilişkiyi ayakta tutan duygulardan birisi olarak gördüğünü belirtmiştir. Güvensizlik gibi sebeplerden dolayı kıskançlıktan bahsetmeyen yakışıklı oyuncu, sağlam bir özgüven duygusunun üstüne kıskançlık duygusunu koyarsanız, ilişkinin tadı tuzu diyerek görüşlerini dile getirmiştir.

Akın Akınözü Pesketaryen’dir. Yani balık veya diğer su ürünlerinin bulunduğu fakat başka hayvanların etlerine yer vermeyen beslenme düzeni’ni benimsemiştir. Pesketaryen olan kişilerin beslenmesinde lakto-ovo vejetaryenlerin tükettiği besinlerin çoğu bulunur ancak vejetaryenler hiç bir eti tüketmez.

Ünlü oyuncu hakkında pek fazla kişinin bilmediği bir konuda iki isme sahip olmuştur. İlk ismi Süreyya’dır. 2019 yılı itibariyle resmi sosyal medya instagram hesabında takipçi sayısı 1,9 milyon’dur.